Schweinsteiger: Hvala ti Ivice!

KOLIKO su Nijemci oduševljeni, toliko su Englezi pogođeni činjenicom da u polufinalu Lige prvaka neće biti njihovih klubova. Istina je tim bolnija ako se zna da su nakon 43 minute imali 3:0 i igru koja je garantirala lagan prolaz protiv izgubljenih Bavaraca. No, sve se promijenilo samo jednom Olićevom majstorijom. Hrvatski napadač iz ničeg je smanjio na 3:1 i vratio vjeru svojim suigračima.

The Sun: Ferguson fulao s Rooneyjem

Iako Olića ne slave, kao što to čine njemački mediji, oni Otočki ga spominju kao jednog od najboljih Bayernovih pojedinaca i naglašavaju da je njegov pogodak pokrenuo veliki preokret. The Sun piše kako je Ferguson zapravo promašio gurajući u vatru nespremnog Rooneyja i taj element smatraju presudnim za cijeli susret i konačni podbačaj. The Guardian, spominje neiskustvo mladog Rafaela koji je zaradivši isključenje praktički pokopao svoju momčad, dok je London Times u prvi plan stavio Robbenovu majstoriju.

"Olić donio polufinale"

No, nas naravno više zanimaju hvalospjevi na račun našeg nogometaša kojih naravno nije nedostajalo. Bastian Schweinsteiger smatra da igrač utakmice nije bio Arjen Robben koji je postigao odlučujući gol za Bavarce, nego Ivica Olić koji je zapravo Bayernu donio polufinale Lige prvaka.

"Ključ je bio gol Ivice Olića na kraju prvog dvoboja u Aliianz Areni. Slično je bilo i na Old Traffordu kada je zabio krajem poluvremena. Nakon tog gola više nismo bili u strahu", objašnjava njemački veznjak i dodaje:

"Drugo poluvrijeme bilo je puno bolje. Igrali smo hrabrije i iskoristili smo priliku koju smo imali."

Schweinsteiger je pogledao i prema budućnosti...

"Lyon? Ne smijemo podcijeniti niti jednu momčad. Ove sezone smo imali neka loša iskustva s francuskim momčadi. Bit će to dvoboj dvije podjednake momčadi."

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.