PREDSJEDNIK nogometnog kluba Santos, Luis Alvaro de Oliveira Ribeiro, poručio je da ne namjerava prodati svog najboljeg igrača, talentiranog 19-godišnjeg napadača Neymara.
Neymar je pomogao Santosu da se nedavno dokopa naslova južnoameričkog prvaka (Copa Libertadores), a sada se nalazi u sastavu brazilske reprezentacije na Copa Americi. Nedavno je baš Ribeiro istaknuo kako su Real Madrid, Barcelona, Chelsea, Manchester City i Anži Mahačkala zainteresirani za transfer Neymara. Također je napomenuo kako su svi spomenuti klubovi spremni platiti 45 milijuna eura odštete koliko stoji u klauzuli Neymarova ugovora koji vrijedi do 2015. godine.
No, ovoga puta predsjednik Santosa tvrdi da klub ne kani prodati svog darovitog igrača, već će ga nastojati zadržati ''još nekoliko godina'' u svojim redovima.
"S obzirom na kontinuirane špekulacije o Neymarovoj budućnosti domaćeg i međunarodnog tiska, izjavljujem da on nije dostupan za prodaju. Neymar ima 'pupčanu vezu' s našim klubom, a dive mu se svi poklonici nogometa u Brazilu, neovisno o klupskoj pripadnosti. Odbit ćemo sve ponude za njega i nastojati ga zadržati u klubu još puno godina", poručio je Ribeiro.