Sanchez: Playstation uništava nogomet

IZBORNIK Sjeverne Irske, Lawrie Sanchez, tvrdi da "nogomet više nije strast" britanske djece, već puno radije provode vrijeme igrajući video igre. Sanchez također smatra da je ogroman priljev stranih nogometaša na Otok u proteklih 15 godina umanjio kvalitetu britanskog nogometa.

"Kad sam ja odrastao nismo imali Playstation ni 24-satne tv programe pa smo dane provodili igrajući nogomet", kaže Sanchez za Eurosport.

"Da moj sin igra nogomet onoliko koliko igra Playstation bio bi puno bolji igrač. To je činjenica. Nažalost nogomet više nije strast većine klinaca u Britaniji."

47-godišnji trener Sanchez doveo je momčad Sjeverne Irske do 48. pozicije na FIFA-inoj ljestvici. Smatra da bi mogli biti i puno bolji kad bi zemlja mogla više ulagati u nogomet.

"Kad se Sjeverna Irska kvalificirala na Svjetsko prvenstvo 1986. imali su 15 ili 20 vrhunskih nogometaša u velikim klubovima. U ovom trenutku imamo četiri igrača koji i ne igraju tako često u svojim klubovima. Dovođenje stranih igrača na Otok donijelo je više novca, donijelo je kvalitetne igrače, ali je potisnulo igrače iz manjih zemalja", smatra Sanchez.

P.V.
Foto: Eurosport

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.