PETE SAMPRAS se nakon tri godine potpune teniske apstinencije vraća na terene u seniors touru, a u intervjuu za Boston Globe bivši svjetski broj 1 rekao je da ne sumnja kako će Roger Federer oboriti njegov rekord od 14 osvojenih Grand Slam turnira.
"Nakon odlaska iz ATP toura na tri godine potpuno sam se isključio iz tenisa. Nisam uzimao reket u ruke, čak nisam ni gledao tenis na televiziji.", rekao je Sampras, a reket je ponovno uzeo u ruke kad ga je nazvao Roger Federer.
"Nazvao me dok je išao prema Indian Wellsu i pitao može li navratiti. Nisam ga poznavao do tad, ali pokazalo se da je vrlo ugodno društvo. Igrali smo na mom terenu i mislim da sam se dosta dobro držao, ali kad zatreba, on uvijek može prebaciti u višu brzinu i to ga čini velikim igračem", prepričao je Sampras svoj susret s Federerom.
Foto:AFP