DINAMO će u srijedu pokušati napraviti iznenađenje u Udinama i nekim čudom izboriti euro proljeće. Šanse još uvijek postoje iako i u Modrom taboru priznaju da su one mizerne, a da je Udinese vjerojatno najbolja momčad skupine.
"Ne znam što se dogodilo, ozlijedio sam se na utakmici u Varaždinu, niti sam ne znam kako. Ne sjećam se da sam dobio neki jači udarac, a kasnije sam osjetio jaku bol. Sinoć smo bili na slikanju i dobio sam ovu longetu", kaže Brazilac čiji nastup ipak nije upitan.
"Vlak mi je dao nove zadatke"
S novim trenerom došli su i novi zadaci...
"Nadam se da ću odigrati dobru utakmicu, svi se tome nadamo. Sada sam bliže golu. To su nove zadaće koje mi je dao trener Vlak i koje mi zaista odgovaraju. Ne moram se vraćati po loptu, pa sam više u završnici. Nadam se da bi mogao i zabiti više golova", smatra Sammir i dodaje da je u dobroj formi.
"Već sam prije rekao da sam u doboj formi, no igru iz Varaždina moram ponoviti i u Italiji", objašnjava.
"Nisu jači od Werdera"
Sammir ipak vjeruje da Dinamo ima šanse za pobjedu, ali što je još bitnije i za prolazak u nastavak natjecanja. Iako se radi o snažnoj momčadi, Brazilac ne živi u uvjerenju da je Udinese jači od prošlogodišnjeg Werdera koji je umalo stradao na svom Wesseru.
"Mislimo samo na pobjedu i uzimanje tri boda. Nisu jači od Werdera. To je jedna nova utakmica za nas i za njih. Trebamo vjerovati da možemo pobijediti i da bi mogli proći dalje. Igraju dosta zatvoreno, a to ne odgovara nikome, a tako niti nama."
"Kontrolirani rizik"
Ako je suditi prema Sammiru Modri će se ponovno odlučiti za "kontrolirani rizik".
"Nismo još govorili o taktici. Mislim da je bolja varijanta čekanje, od jurcanja. Moramo ući oprezno i vidjeti gdje nam je prilika", rekao je Sammir.
Marko Petrak
Foto: Index