Sammir: Trebamo vjerovati u pobjedu

DINAMO će u srijedu pokušati napraviti iznenađenje u Udinama i nekim čudom izboriti euro proljeće. Šanse još uvijek postoje iako i u Modrom taboru priznaju da su one mizerne, a da je Udinese vjerojatno najbolja momčad skupine.

Pred ulazak u Dinamov "super autobus" novinarima se obratio Brazilac Sammir koji u Italiju putuje s longetom na ruci.

"Ne znam što se dogodilo, ozlijedio sam se na utakmici u Varaždinu, niti sam ne znam kako. Ne sjećam se da sam dobio neki jači udarac, a kasnije sam osjetio jaku bol. Sinoć smo bili na slikanju i dobio sam ovu longetu", kaže Brazilac čiji nastup ipak nije upitan.

"Vlak mi je dao nove zadatke"

S novim trenerom došli su i novi zadaci...

"Nadam se da ću odigrati dobru utakmicu, svi se tome nadamo. Sada sam bliže golu. To su nove zadaće koje mi je dao trener Vlak i koje mi zaista odgovaraju. Ne moram se vraćati po loptu, pa sam više u završnici. Nadam se da bi mogao i zabiti više golova", smatra Sammir i dodaje da je u dobroj formi.

"Već sam prije  rekao da sam u doboj formi, no igru iz Varaždina moram ponoviti i u Italiji", objašnjava.

"Nisu jači od Werdera"

Sammir ipak vjeruje da Dinamo ima šanse za pobjedu, ali što je još bitnije i za prolazak u nastavak natjecanja. Iako se radi o snažnoj momčadi, Brazilac ne živi u uvjerenju da je Udinese jači od prošlogodišnjeg Werdera koji je umalo stradao na svom Wesseru.


"Mislimo samo na pobjedu i uzimanje tri boda. Nisu jači od Werdera. To je jedna nova utakmica za nas i za njih. Trebamo vjerovati da možemo pobijediti i da bi mogli proći dalje. Igraju dosta zatvoreno, a to ne odgovara nikome, a tako niti nama."

"Kontrolirani rizik"

Ako je suditi prema Sammiru Modri će se ponovno odlučiti za "kontrolirani rizik".

"Nismo još govorili o taktici. Mislim da je bolja varijanta čekanje, od jurcanja. Moramo ući oprezno i vidjeti gdje nam je prilika", rekao je Sammir.

Marko Petrak
Foto: Index

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.