"Sa Shaqom smo znatno jači!"

SHAQUILLE O'Neal je u srijedu došao u Phoenix. Obavio liječničke preglede, upoznao se s novom momčadi i ostao nedostupan za novinare.

No, svi ostali oko kluba iz Arizone su bili oduševljeni promjenom po kojoj je nekada najdominantniji čovjek NBA lige pojačao njihov klub. U suprotnom smjeru, prema Miamiju, su otišli sjajni "all-around" igrač Shawn Marion i gotovo nebitni Marcus Banks.

"Sa Shaqom smo znatno jači. On će nas učiniti pravom momčadi",  rekao je trener Phoenixa Mike D'Antoni.

Hoće li se to uistinu dogoditi je veliko pitanje, jer godine pokazuju veliki pad Shaqa u igri. Uostalom, nakon četrnaest godina zaredom Shaq će izostati sa All Stars utakmice, a i statističke brojke kopne kraj njegovog imena. Ove sezone Shaq je ostvario 14.2 poena i 7.8 skokova u prosjeku.

S tim da je očigledno kako tijelo ovog 36-godišnjaka sve teže podnosi napore, pa su ozljede ostavile dubok trag na njega u posljednje dvije godine.

"Shaq je ovdje došao sa ciljem kojeg mi nosimo u sebi godinama. Tu smo da budemo prvaci i s njim ćemo lakše do cilja",  rekao je Amare Stoudamire koji će biti posebno sretan zbog dolaska O'Neala.

Naime, Stoudamire se sve ove godine gotovo žrtvovao na poziciji centra, a daleko više može dati na poziciji visokog krila. Ovako će veće zadatke u obrani imati O'Neal, a Stoudamire će imati više prostora u napadu. Barem je takva želja Phoenixa.

"Jako mi je žao što je otišao. Kada je došao kod nas prije četiri godine bio sam uvjeren kako je došao zauvijek. S njim smo osvojili naslov, s njim je bilo posebno, a sada naša momčad gubi identitet",  bile su riječi Pata Rileyja, trenera Miamija nakon odlaska Shaquille O'Neala. 

Totalsport
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.