REPREZENTATIVNI vratar Vedran Runje napomenuo je kako mu je iznimno žao Dina Drpića, kojemu je propao transfer u Bešiktaš, dodavši kako mu ipak nije jasno zašto se njega, bivšeg vratara Bešiktaša, uvijek spominje u negativnom kontekstu, kada se govori o tom turskom klubu i Hrvatima.
Podsjetimo se, zbog slavljenja gola hvatanjem za genitalije Bešiktaš je 2003. godine potjerao tadašnjeg idola navijača Pascala Noumu, da bi se tri godine kasnije Vedran Runje u svađi s protivničkim igračem također uhvatio za genitalije, nakon čega ga je Bešiktaš je prodao Lensu.
"Žao mi je Dina, mislim da bi se odlično uklopio u momčad Bešiktaša s obzirom na kvalitete koje posjeduje. Ja sada neću ulaziti u te xy razloge zašto je transfer propao, ali isto tako znam da se novine moraju prodavati i s te strane to opravdavam. Samo mi nije jasno zašto su opet neki mene spomenuli u negativnom kontekstu kao da sam tamo radio neke velike probleme", rekao je Runje.
Istovremeno, drago mu je što je Schifo potpisao, upozoravajući ga pritom da pripazi na velike kulturne razlike.
"Drago mi je što će Schifo imati priliku igrati u tako velikom klubu, ali moram ga upozoriti da je kulturna i jezična barijera ogromna i da će se trebati puno potruditi da se prilagodi. Bitno je napomenuti da u Bešiktašu imaju uvijek goleme ambicije, nekad možda i malo nerealne i da se s time treba znati nositi", spremno će Runje.
V.B.
Foto:V.G.