Ronaldinho i Neymar predvode Brazil protiv Argentine

BEZ nogometaša koji igraju u Europi, odigrat će Brazil dva rujanska prijateljska dvoboja protiv Argentine.

Prvi od "superclasica", dogovorenih da se od ove sezone ponovno prakticiraju dva puta godišnje, odigrat će se u srijedu, 14. rujma, u argentinskoj Cordobi, dok će Brazil uzvratiti domaćinstvo dva tjedna kasnije u Belemu.

S obzirom da su datumi odigravanja utakmica izvan Fifinih termina, popzvani su samo lokalni nogometaši. Argentinski izbornik Alejandro Sabella još nije objavio popis, ali očekuje se da će na njemu također biti isključivo najbolji igrači argentinske lige.

U sastavu brazilskog izbornika bit će Santosov Neymar i Flamengov Ronaldinho, igrači koji su u ponedjeljak sudjelovali u pobjedi (1:0) protiv Gane u Londonu.

Debitantski su poziv dobila devetorica igrača. Među njima je Internacionalov veznjak Oscar, službeno najbolji igrač Svjetskog U20-prvenstva u Kolumbiji, sve bolji veznjak Sao Paula Casemiro te njegov suigrač iz obrane Rhodolfo, koji je krajem ovoljetnog prijelaznog roka povezivan s Juventusom.

Na popisu su 24 nogometaša:


Golmani: Fabio (Cruzeiro), Rafael (Santos), Jefferson (Botafogo),

Braniči: Danilo (Santos), Mario Fernandes (Gremio), Bruno Cortes (Botafogo), Kleber (Internacional), Dede (Vasco), Rever (Atletico-MG), Rhodolfo (Sao Paulo), Henrique (Palmeiras),

Veznjaci: Casemiro (Sao Paulo), Paulinho (Corinthians), Ralf (Corinthians), Romulo (Vasco), Cicero (Sao Paulo), Lucas (Sao Paulo), Oscar (Internacional), Renato Abreu (Flamengo), Thiago Neves (Flamengo),

Napadači: Fred (Fluminense), Leandro Damiao (Internacional), Neymar (Santos), Ronaldinho (Flamengo).

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.