TOČNO mjesec dana nakon dramatičnog poraza u finalu Wimbledona od Rogera Federera američki tenisač Michael Roddick vratio se na teniske terene.
U drugom kolu ATP turnira u Washingtonu, koji se igra za nagradni fond od 1.4 milijuna dolara, peti je tenisač svijeta i prvi nositelj samog turnira pobijedio Nijemca Benjamina Beckera 6-3, 6-2.
"Jedva sam čekao vratiti se. Definitivno. Želio sam se razigrati, zaraditi vlastite poene. Nisam zadovoljan servisom, no za njega se najmanje bojim da će vrlo brzo doći", izjavio je 27-godišnji Amerikanac, koji je mjesec dana pauzirao zbog ozljede kuka.
U drugom će kolu imati teži zadatak. Ide na sve boljeg sunarodnjaka Sama Querreyja, 22-godišnjaka koji je igrao tri uzastopna finala na Touru i popeo se na 26. mjesto ATP ljestvice.
Roddickove sreće nisu bila dvojica favorita. Domaći predstavnik John Isner izbacio je trećeg nositelja, Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu, u trima setovima odserviravši 20 aseva, dok je deveti nositelj, Amerikanac Mardy Fish, izgubio od Nijemca Philippa Petzschnera.
ATP Washington, 2. kolo:
Roddick (1) – Becker 6-3, 6-2
Querrey (16) – Kunicin 6-3, 6-4
Isner – Tsonga (3) 4-6, 7-6(2), 7-6(4)
Hewitt – Sela (15) 6-3, 2-6, 6-2
Petzschner – Fish (9) 1-6, 6-4, 6-1
Karlović (11) – Schüttler 6-4, 7-5
Ferrero – Robredo (7) 6-3, 6-2