SAMOUVJERENI Amerikanac Andy Roddick, treći tenisač svijeta i pobjednik US Opena iz 2003., najavio je da ovu sezonu planira posvetiti isključivo Davis Cupu, pa će i Grand Slam turniri za njega pasti u drugi plan.
"Davis Cup je na vrhu liste mojih prioriteta. Meni osobno, ali o cijeloj mojoj momčadi naslov znači nevjerojatno mnogo i ove godine je naš. Mislim da ćemo teško pomiriti s novim neuspjehom, bit će nam teško ne dođemo li do pobjede." - kazao je Roddick za BBC.
U prvom kolu ove godine Amerikanci u San Franciscu dočekuju Rumunjsku, a osim Roddicka i Jamesa Blakea, koji će igrati single, tu su naravno i braća Bryan, kojoj je lani itekako zapaprio naš brončani olimpijski par.
Američki izbornik Patrick McEnroe nije toliko uvjeren u uspjeh kao njegov tenisač, čak je najavio da bi već protiv Rumunja mogli imati problema.
"Rumunjska ima nekoliko dobrih igrača, iskusnih veterana. Pavel je sjajan u Davis Cupu odigrao je mnogo mečeva. Hanescu je imao dobru godinu, i s njim bi moglo biti teško." - kazao je McEnroe.
23-godišnji Roddick je od 2001., kada se po prvi puta našao u reprezentaciji, dobio 17 i izgubio samo šest Davis Cup mečeva.
Još kao desetogodišnji dječak bio je veliki zaljubljenik u bijeli sport, a danas se često sjeti finala Davis Cupa u Texasu 1992. godine.
"Imali smo momčad za koju su mnogi smatrali da ne može biti jača, s Jimom Courierom, Andreom Agassijem. Pete Sampras bio je u momčadi, ali nije bio dovoljno dobar za single. Onda možete pretpostaviti kako je jaka ta momčad bila." - kazao je Roddick novinaru BBC-a.
D.R.