Robinho: Moji suigrači imaju malograđanski mentalitet

ROBINHO je napao suigrače iz Manchester Cityja nazvavši ih hrpom gubitnika. Izjave Brazilca će nedvojbeno izazvati veliku buru među igračima i trenerom Markom Hughesom, a sličnu stvar je napravio i William Gallas zbog čega je izgubio kapetansku traku u Arsenalu.

"City ima dobre igrače, no mentalitet male sredine. Nedostaje im pobjednički karakter. U Realu sam naučio pobjeđivati i biti prvak, a ovdje se bore za peto ili šesto mjesto", kaže Robinho.

Manchester City je trenutno na sedamnaestom mjestu, sa petnaest osvojenih bodova, samo dva više od zone ispadanja. U nedjelju su u gradskom derbiju poraženi od Uniteda.

"Želi li City postati veliki klub, mora promijeniti mentalitet i želim im pomoći da steknu karakter pobjednika. Naučio sam da je potpuno bezvrijedno biti drugi. Igrao sam u Santosu gdje su navijači  tražili da osvojimo svako natjecanje u kojem smo igrali. Ista stvar je bila u Realu i reprezentaciji Brazila. Mislim da i City može biti velik", misli Robinho.

"Ako bih mogao birati, želio bih da moji sunarodnjaci Kaka i Ronaldo dođu u klub."

Robinho je priznao da je iz Reala želio prijeći u Chelsea.

"Scolari je tamo, to je sjajna momčad i želio sam igrati na Stamford Bridgeu. No, jedino gdje me Real pustio je bio Manchester City", zaključio je Robinho.

M.P
Foto: AFP

                   

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.