Prokopu doživotni izgon iz EHF-a

EUROPSKA RUKOMETNA FEDERACIJA (EHF) drakonski je kaznila Gunnara Prokopa, 69-godišnjeg trenera i predsjednika austrijskoga ženskog rukometnog kluba Hypa.

Morat će rukometni mogul platiti 45.000 eura kazne, apstinirati od ikakvih dužnosti u europskom rukometu tri godine, odnosno doživotno apstinirati od sudjelovanja u EHF-ovim komisijama poput one za ženski rukomet, kojom je do sada predsjedao.

Sve su te odluke posljedica njegova nepojmljivog prekida igre u dvoboju Lige prvaka protiv Metza u Beču. Bod svojoj momčadi Prokop je spasio uletjevši u teren i prekinuvši kontru francuske momčadi nekoliko sekundi prije kraja pri rezultatu 27-27. Dobio je crveni karton, a EHF je putem svog Arbitražnog suda hitno pokrenuo proces protiv dosad uglednog ali i oduvijek kontroverznog Austrijanca.

"Još uvijek ne mogu shvatiti što me spopalo i zašto sam to učinio. Podnio sam ostavku kao trener, morat ću ovaj slučaj riješiti sa psihijatrom", izjavio je Prokop.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.