Predsjednik Mesić u Dubrovniku

PREDSJEDNIK Republike Hrvatske Stjepan Mesić nazočio je danas u Dubrovniku otvaranju 33. Opće skupštine Europskih olimpijskih odbora (EOO), a sastao se i sa predsjednikom Međunarodnog olimpijskog odbora (MOO) Jacquesom Roggeom.

Sa predsjednikom MOO-a Roggeom razgovarao sam o mogućnostima Hrvatske kao domaćina velikih međunarodnih natjecanja, kazao je Mesić, dodavši kako je i ovaj skup u Dubrovniku svojevrsni poziv svjetskim sportskim asocijacijama da Hrvatska može uspješno organizirati i najveće sportske manifestacije. Imamo kvalitetne kadrove i sjajne mogućnosti za to, ne samo u ljeto i u proljeće, već i zimi, naglasio je Mesić nakon razgovora sa Roggeom.

Predsjednik Mesić se osvrnuo i na velike uspjehe hrvatskog sporta na Olimpijskim igrama u Ateni, gdje je osvojeno pet medalja, ali i brojna odličja koja su hrvatski sportaši osvojili na ostalim međunarodnim sportskim natjecanjima ove godine.

Tijekom svog boravka u Dubrovniku predsjednik Mesić se sastao i sa gradonačelnikom New Yorka Michaelom Bloombergom, gradonačelnikom Madrida Albertom Ruizom Gallardonom, te predsjednikom Jordanskoga olimijskoga odbora princom Feisalom al Husseinom.
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.