NAKON domaćeg poraza Monaca od Rennes 2:1, policija je morala čuvati prostor garaža igrača kluba Nikole Pokrivača i Jerka Leke, a navijači, frustrirani formom momčadi, čekali su izlazak igrača kako bi im pokazali što misle o rezultatima.
Naš Nikola Pokrivač cijelu je utakmicu protiv Rennesa bio na klupi, dok Leko nije mogao nastupiti zbog žutih kartona.
"To je čista katastrofa. Ne znam što se događa u klubu. I taj Rennes je katastrofa, nije to ona momčad protiv koje je igrao Dinamo. Tadašnji Dinamo bi ovaj Rennes pregazio, a mi ih ne možemo pobijediti", želi se Pokrivač.
Monaco je u velikoj krizi, od devet zadnjih utakmica izgubili su šest, a tri puta remizirali. Trenutno se nalaze na 15. mjestu, a od granice ispadanja u drugu ligu ih dijele samo tri boda.
"Morat ćemo početi pobjeđivati, inače ćemo ispasti iz lige. Problem je što nemamo igru, ne možemo postići gol ni na treningu. Naši napadači ne zabijaju, a što god zamislimo ne uspijeva", žali se Nikola.
Čak je i Dado Pršo posjetio trening momčadi koja je u vrijeme dok je on igrao u njoj bila u finalu Lige prvaka, a sada se bori za opstanak.
"Dado nam je rekao u lice da smo loši, da loše treniramo i da izgledamo jako slabo. To je samo još jedan dokaz da smo u velikoj krizi", kaže Monacov veznjak.
Dodajmo kako Pokrivač već dvije utakmice nije ulazio u igru te se uklopio u lošu formu svoga kluba. U Monaco je došao krajem prvog mjeseca ove godine, a do sad je skupio pet nastupa
"U statusu sam pričuve. Čekam sljedeću priliku, a protiv Lyona i PSG-a sam igrao cijelu utakmicu", rekao je 22-godišnji nogometaš.
No, unatoč lošim igrama svog kluba, defenzivni veznjak ne gubi nadu.
"Premda izgleda da smo u bezizlaznoj situaciji, vjerujem da ćemo naći izlaz", zaključuje Pokrivač.
M. Pa.
Foto: AS Monaco