41. SEZONU Svjetskog kupa pobjedničkim su plesom otvorli Marlies Schild i Beni Raich. Austrijski skijaški par (i u privatnom životu), jasno je dao do znanja konkurenciji da ima čvrste namjere postaviti visoke standarde pred sve one koji ih žele pobjediti.
Nakon što je jučer Schild jednostavno deklasirala konkurenciju danas je i njen dečko Beni Raich svoju 11. pobjedu u slalomu (ukupno 24.) izborio najbržim skijanjem u obje vožnje.
Ivica Kostelić koji je odlično odvezao gornji dio staze u prvoj vožnji nije izdržao i morao je odustati nakon promašenih vrata. U drugu vožnju nisu se palsirali dvojica Amerikanca ubrajanih u favorite. Bode Miller se još uvijek na privikava na novi materijal (promjenio je skije ), a Ligety, olimpijski zlatnik u kombinaciji nakon velike pogreške u gornjem dijelu staze nije mogao nadoknaditi izgubljeno. Bijeli cirkus se nakon Finske seli u Sjevernu Ameriku gdje se utrkama za desetak dana nastavlja Svjetski kup. Prvo Lake Louise, a zatim Aspen...
M.J.