Petrić: Plakao sam nakon utakmice

NAPADAČ Basela Mladen Petrić igra u životnoj formi, koja mu je u samo nekoliko tjedana, od praktički anonimnog igrača u hrvatskim nogometnim krugovima, stvorila status standardnog reprezentativca.

Mladen zabija, što je zapravo jedino što se traži od napadača. Prošlog je vikenda protiv Andore postavio novi rekord hrvatske reprezentacije, postigao četiri gola u jednoj utakmici, po dva u svakom poluvremenu. Tako nešto nije uspjelo niti najvećima, Davoru Šukeru, Robertu Prosinečkom, Zvonimiru Bobanu, Dadi Prši..

"Rekao sam i prije utakmice s Engleskom kako nije važno tko će zabiti, već da je najvažnije dobiti utakmicu. Odigrali smo fenomenalno kao i protiv Andore, dali smo sve, svi do jednog." - kazao je Petrić u razgovoru za Hrvatski radio.

Utakmicu kvalifikacija za EURO 2008 u Maksimiru je pratilo 37 tisuća gledatelja. Koreografija i navijanje tijekom cijele utakmice nikoga nije moglo ostaviti ravnodušnim, pa ni mladog napadača.

"Ovako nešto nikada nisam doživio, iako sam igrao na većim stadionima i pred više publike. Krenule su mi suze nakon utakmice." - dodao je Petrić.

25-godišnjem napadaču se vrijednost na nogometnom tržištu procjenjuje na 2,6 milijuna eura, a kako je krenuo, uskoro će mu cijena vrtoglavo porasti. Samo u ovogodišnjih devet utakmica Mladen je za Basel postigao 12 golova.

S.H.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.