Odličan povratak Marija Ančića!

NŠ TENISAČ Mario Ančić kvalificirao se u 2. kolo ATP turnira u Stockholmu, koji se igra za nagradni fond od 680 tisuća eura.

Ančić je u 1. kolu svladao Amerikanca Amera Delica 6:1, 6:4 nakon jednog sata i 12 minuta igre. Bio je to tek 14. Marijev meč (i sedma pobjeda) ove sezone na ATP Touru, sezone obilježene s preboljenom mononukleozom i ozljedom ramena.

Splićanin se, nakon šestomjesečne stanke zbog mononukleoze, vratio tenisu na ljetnoj američko-kanadskoj turneji, ali je ''stigao'' odigrati samo tri turnira prije novih problema, ozljede ramena. Posljednji nastup prije novog povratka u Stockholmu imao je u drugoj polovici kolovoza u New Havenu.

No, u susretu protiv naturaliziranog Amerikanca Delica, ili, ako hoćete, Delića, momka koji je rođen u Tuzli, a živio je i trenirao kao dječak i u Zagrebu, Ančić je igrao odlično. Pogotovo do 8. gema drugog seta, kada je, sa setom i breakom u džepu, dopustio suparniku prve dvije break lopte u meču. Ančić se izvukao, a potom je opet, srećom samo nakratko, ušao u probleme kada je servirao za meč, i nakon 40:0 došao u situaciju da mora braniti još jednu break loptu. Ipak, Tuzlak nije uspio napraviti preokret.

Ančić je zabio 4 asa (Delic samo 1), osvojio je 82 posto poena nakon ubačenog prvog servisa, a od 8 break lopti iskoristio ih je 3. U 2. kolu igrat će protiv pobjednika susreta između 8. nositelja, Španjolca Verdasca i Amerikanca Spadeje.

Danas će u 1. kolu Stockholm Opena zaigrati i Ivo Karlović, postavljen za 7. nositelja, a suparnik mu je Čileanac Nicolas Massu.

Totalsport
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.