´Tužitelji su Blattera teretili za djela koja su zajedno s njim odobrili. Stoga, tužba ne samo da je vrijedna prijekora, već graniči s lažnom optužbom na njegov račun´, navodi se u priopćenju državnog odvjetnika.
Blatter je pozdravio ovakav ishod, kazavši: ´Ovo pokazuje da je povjerenje koje sam dobio na Kongresu Fife u svibnju opravdano. Nadam se da se više nikad, za dobro nogometa, neće ponoviti ovako nešto. Bila je to prljava igra, optužbe na moj račun bile su potpuno neutemeljene. Radilo se o običnim klevetama´.
Predsjednik Fife najavio je da unatoč svemu neće pokretati nikakav odštetni zahtjev.
´Iako je nanesana ogromna šteta nogometu, Fifi, pa, ako hoćete, i meni, neću poduzimati nikakve pravne akcije za nadoknadu štete´, izjavio je Blatter.