BLAŽ SLIŠKOVIĆ, bivši trener Hajduka i izbornik reprezentacije BiH, podnio je neopozivu ostavku prošlog tjedna, no ona je u ponedjeljak odbijena.
Naime, Predsjedništvo Nogometnog saveza BiH je na sastanku koji se održao u ponedjeljak odvilo ostacke Blaža Sliškovića i direktora reprezentativnih selekcija Ahmada Pašalića, već im je dalo punu podršku te najavilo "energične mjere u suzbijanju negativnih pojava koje su dovele do podnošenja ostavki."
Odluka je objavljena na službenim stranicama Saveza, a navodi se kako "kontuirane opstrukcije rada Saveza imaju cilj rušenje, ne samo pojedinaca, već i krovne nogometne kuće BiH u cjelini."
U Savezu ne žele nikakve promjene tijekom kvalifikacijskog perioda za EP 2008, te napominju kako u sljedeće četiri godine neće biti promjena među članovima Predsjedništva, Izvršnog odbora i Skupštine NS BIH.
Podsjetimo, pet dana ranije Slišković je podnio ostavku zbog neispunjenja cilja - maksimalnih bodova u prve dvije utakmice kvalifikacija. "Baka" je početkom rujna pobijedio Maltu 5:2, no zatim u Zenici izgubio od Mađarske 3:1.
"Javnosti smo obećali šest bodova i moralno je povući se. Ostavljamo prostor da se netko drugi s novim entuzijazmom pokuša ostvariti izgubljeno, jer još ništa nije izgubljeno. Naša odluka je definitivna." - kazao je tada Slišković.
Slišković je kasnije objasnio kako su ga na ostavku primorala i skandiranja dijela navijača u Zenici "Baka, ustašo" i "Baka, kockaru".
S.H.