NBA: Russell u Lakersima, Johnson u Sunsima

NBA momčad Los Angeles Lakers nastavljaju se pojačavati uoči nove sezone, pa su u srijedu poptisali ugovor sa krilnim košarkašem Byronom Russellom.

Russell je devet sezona igrao za Utah Jazz, te će se u LA-u pridružiti svojem bivšem suigraču Karlu Maloneu. Zadnju sezonu Russell je imao prosjek od 4.5 poena i 3 skoka igrajući za Washington Wizardse, a u cijeloj karijeri prosjek mu je 8.7 koševa i 3.7 skokova.

od ostalih novosti u NBA ligi, Phoenix Sunsi su uzeli DerMarr Johnsona, bivšeg igrača Atlante, koji je cijelu prošlu sezonu propustio zbog slomljenog vrata. Prije ozljede, Johnson je u tri sezone za Hawkse imao prosjek od 6.7 poena i 2.8 skokova.

Seattle SuperSonicsi su se odrekli usluga braniča Josepha Fortea, koji je u sukobu sa trenerom Nateom McMillanom. Branič Damon Stoudamire vraća se u sastav Portland Trail Blazersa nakon tromjesečne suspenzije zbog uhićenja povezanog sa konzumiranjem narkotika. Stoudamire je izjavio kako će donirati 100.000 dolara jednoj školi u Portlandu, a obećao je i da će ući u program odvikavanja od droge.

Prvaci San Antonio Spursi će u novu sezonu ući kao "Legija stranaca", sa čak devetoricom košarkaša koji nisu iz SAD-a. Spursi imaju Francuza Tonya Parkera, Argentinca Manu Ginobilia, Slovenca Rašu Nesteroviča, Turčina Hedu Turkoglua, Novozelanđanina Seana Marksa, Srbina Igora Rakočevića i Brazilca Alexa Garciu, a njima treba pridodati Portorikanca Larrya Ayusa i zvijezdu Tima Duncana, koji je rođen na Djevičanskim otocima.
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.