Nadal protiv Monfilsa za finale Dohe

ŠPANJOLAC Rafael Nadal, prvi nositelj ATP turnira u Dohi, pobijedio je u četvrtfinalu sedmog nositelja, Rusa Mihaila Južnija 6:4, 6:4.

"Mislim da sam odigrao stvarno dobro. Na kraju sam bio malo nervozan, što je i normalno za početak sezone, ali sve ostalo je bilo dobro. Iz meča u meč osjećam se sve bolje", izjavio je Nadal, koji je nakon jednog sata i 49 minuta igre upisao devetu pobjedu u 13. ogledu protiv Južnija.

Ljevoruki Španjolac je posebno apostrofirao dobru igru na mreži. Dobio je osam od devet poena kada je otišao naprijed…

"Dobro sam se kretao i nastojao sam što češće ići na mrežu. Morate tako igrati ako se želite nositi s protivnicima iz samog vrha."

U polufinalu će Nadal igrati protiv Francuza Gaëla Monfilsa, koji je sa 6:2, 6:3 pobijedio Srbina Viktora Troickog.

Podsjećamo, u drugom polufinalu sastaju se branitelj naslova Roger Federer i Francuz Jo-Wilfried Tsonga.

 

ATP Doha, četvrtfinale:


Nadal (1) – Južnij (7) 6:4, 6:4

Monfils (4) – Troicki (5) 6:2, 6:3

Tsonga (3) – Ramos 6:2, 6:1

Federer (2) – Seppi (8) 6:3, 5:7, 6:4

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.