Murray na pobjedu od Đokovićevog trona

 Foto: Hina

BRITANSKI tenisač Andy Murray stigao je na jednu pobjedu od toga da postane prvi igrač na ATP ljestvici nakon što je u četvrtfinalu ATP turnira iz serije "masters 1000" u Parizu svladao Čeha Tomaša Berycha sa 7:6 (9), 7:5.
 
Murray bi u ponedjeljak po prvi puta u karijeri mogao biti svjetski "broj 1" ukoliko se plasira u finale pariškog turnira, a suparnik u subotnjem polufinalnom dvoboju bit će mu bolji iz susreta između Kanađanina Miloša Raonića i Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge.
 
Berdych je porazom od Murraya ispao iz utrke za posljednje, osmo mjesto koje vodi na završni "masters" u Londonu.
 
Murrayu je u nastojanju da stigne na vrh ATP ljestvice ranije u petak pomogao i Marin Čilić koji je po prvi put u karijeri u 15. međusobnom susretu svladao trenutačno prvog igrača svijeta, Srbina Novaka Đokovića sa 6-4, 7-6 (2).
 
U polufinalu će Čilić igrati protiv Amerikanca Johna Isnera kojega je svladao u svih šest dosadašnjih međusobnih ogleda.
 
Nakon ispadanja Berdycha konkurenti za posljednje slobodno mjesto na "masters" su Austrijanac Dominic Thiem i Tsonga. Francuz može preteći Austrijanca samo ukoliko osvoji naslov u Parizu.
 
 
 
REZULTATI ČETVRTFINALA:  
 
MARIN ČILIĆ (HRV/9) - Novak Đoković (Srb/1) 6-4, 7-6 (2)
 
John Isner (SAD) - Jack Sock (SAD) 7-6 (6), 4-6, 6-4
 
Andy Murray (VB/2) - Tomaš Berdych (Češ/7) 7-6 (9), 7-5
 
Kasnije igraju:
 
Jo-Wilfried Tsonga (Fra/11) - Miloš Raonić (Kan/4)
 
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.