SVI Dinamovi igrači u reprezentaciji su izrazito zadovoljni ishodom današnjeg ždrijeba koji je Dinamu za protivnike u Ligi UEFA-e donio Basel, HSV, Rennes i Brann, te vjeruju da je ovo savršena prilika da Modri napokon dočekaju proljeće u Europi.
> Ivanković: Nadamo se prolasku u drugi krug
> Wiltord: Dinamo posjeduje jugoslavensku notu
> Olićev HSV - "dinoasur Bundeslige"
> FC Rennes - klub bez većih uspjeha
> HSV-ovci o skupini: Dinamo je vrlo jak
Vukojević: Dinamo će voditi glavnu riječ u skupini
Ognjen Vukojević nije skrivao zadovoljstvo nakon što je saznao protivnike Dinama u Ligi UEFA-e, dapače gotovo je euforično prognozirao da će baš Dinamo uz HSV voditi glavnu riječ u skupini D.
"Zanimljiva skupina i jako samo zadovoljan sa ždrijebom. Od 4 protivnika koja smo dobili, ja sam dva priželjkivao. Basela i Brann. Mislim da će Dinamo uz HSV voditi glavnu riječ u skupini i da su velike šanse da prezimimo u Europu. Neće biti lako jer su to sve teški protivnici, a kad saznamo raspored domaćinstava onda ćemo još bolje sagledati situaciju."
Kapetan i najbolji Dinamov igrač Luka Modrić vjeruje da Dinamo ima realne šanse za prolazak, ali da njegov klub očekuju teške utakmice sa neugodnim protivnicima.
"Možemo biti zadovoljni, zapali smo u dobru skupinu iako sigurno da neće biti lako. Mislim da u ovoj skupini imamo realne šanse za prezimit u Europi. Najjači je sigurno HSV, ali i Basel i Rennes su tu jako dobri. Sve su to jake ekipe i sigurno da neće biti lako, ali puni smo samopouzdanja i vjerujem da možemo proći dalje."
Dino Drpić je komentirao je šalu Ivice Olića koji je nakon ždrijeba ustvrdio da je zadovoljan s Dinamom kao protivnikom pošto su Drpić i Schildenfeld u svađi.
"Zadovoljan sam sa ždrijebom i mislim da imamo objektivne šanse za proći dalje. Olić se nešto zezao da smo "Schifo" i ja u svađi, ali da je to tako onda rezultati Dinama ne bi bili ovako dobri. Doći će i Olić i ta utakmica pa ćemo vidjeti onda kako će završiti", komentirao je uz smiješak Dinamov stoper.
Olić: Volio bih zaigrati na Maksimiru
"Dobro, već sam se jučer zezao s Modrićem da bi mogli dobiti nas i tako je na kraju ispalo. Skupina nije laka niti za nas, ali niti za Dinamo. Tu su sve jake momčadi, ali HSV je jedan od favorita. Bit će teško. Volio bih da dođemo u Zagreb i da na Maksimiru odigramo jednu utakmicu."
Bilić: HSV ima drugu momčad u Njemačkoj
Izbornik Bilić nije bio upoznat sa ishodom ždrijeba, a nakon što je saznao Dinamove protivnike, najprije je u šali upitao " A gdje je taj Brann? Mislio sam da je to negdje u Portugalu."
"Skupina je dobra, ali se bojim da će se na papiru složiti neka euforijica, pa će se svi pitati tko je ovaj tko je onaj. Niti jedna od ovih ekipa nije došla bez veze. Svi su zaslužili tu biti i svi su prošli pretkola i igraju u dobrim ligama."
Bilić misli da Dinamo uz HSV ima realne šanse i snagu da se suprotstavi svim protivnicima u skupini.
"Dinamo je pokazao i protiv Werdera i protiv Ajaxa, da se može nositi s tim ekipama. Meni je favorit HSV i zbog ekipe i zbog igrača koje imaju. Oni objektivno imaju drugu ekipu u Njemačkoj, imaju pravog trenera i pobjeđuju. Jako mi se sviđaju. Iako su i sve ostale ekipe koje treba respektirati i sigurno da neće biti lako."
Leko: Rennes igra tipično francuski
Bivši Dinamovac, a sadašnji igrač Monaca, Jerko Leko je sigurno najkompetentniji komentirati snagu Rennesa protiv kojeg će Dinamo igrati u gostima.
"Rennes je dobar i kod kuće i na strani. U zadnjem kolu su dobili PSG u gostima. Ove sezone im se vratio Wiltord, koji im je glavni igrač. Mislim da su Dinamo i Rennes izjednačene momčadi, ali da Dinamo ima objektivne šanse. Rennes igra tipični francuski nogomet. Dosta drže loptu u nogama i pokušavaju preko kontre za što imaju igrače."
Rakitić: Navijat ću za Dinamo protiv Basela
"I jedna i druga momčad su vrlo jake. Basel ima prednost što igra kod kući, ali Dinamo ima jaku momčad i dobre šanse", ustvrdio je Rakitić i dodao:
"HSV je jaka momčad kao i uostalom sve njemačke ekipe. Dinamo zbog rasporeda i činjenice što će igrati kod kuće, ima realne šanse nadati se dobrom rezultatu. Mislim da će se Nijemci možda malo iznenaditi pred punim Maksimirom i tu je možda šansa."
Rakitić bi volio da i Dinamo i Basel prođu dalje.
"Ja sam oduvijek bio Dinamovac i naravno da bih volio da Dinamo i Basel prođu, ali u utakmici između njih dvoje ja ću navijati za Dinamo."
M.P.
Foto: H.P.