Ovaj vikend s nova dva pogotka u dresu Basela, ispratio je Sion, i broj postignutih golova ove sezone zaokružio na 20, (uključujući one za reprezentaciju), što je nevjerojatna brojka.
Iako je Mladen i dalje skromna osoba, ubrzo, kaže, očekuje transfer u nešto kvalitetniji klub.
"Gledajte, meni je lijepo u Švicarskoj, ovdje je moj dom, ali naravno da želim i dalje napredovati. Stoga moj odlazak u klub iz liga petica smatram neminovnim. Ove godine postigao sam mnogo golova i ne čudi što privlačim pozornost klubova, ali ta pozornost može samo goditi pojedincu i prisiliti ga da se potrudi još više." - rekao je u intervjuu za Index Mladen Petrić.
Kada smo mu napomenuli, da se na poznatoj stranici "You Tube", pojavio filmić, od nekih četiri minute sigurno postavljen od obožavatelja, a koji pokazuje svu njegovu raskoš talenta, bio je presretan i dodao: "Stvarno nisam znao da sam toliko popularan. Nisam vidio taj filmić, ali ću ga pogledati čim završimo razgovor, baš me zanima. Ma prekrasno je to kada te svi prepoznaju i kada shvatiš da sav onaj trud nije bio bezrazložan."
Iako ga mnogi već povezuju s najjačim europskim klubovima, Petrić je još "na zemlji" te vjeruje kako još puno mora raditi da bi postao pravi. Nema omiljeni klub, ali volio bi se okušati u ligama gdje se prakticira tehnički nogomet.
"Volio bih zaigrati u španjolskoj ligi, jer mislim da je to liga po mojoj mjeri, liga gdje dominira tehnički nogomet. Ma znate što, i Engleska i Njemačka i Italija imaju svoje gušte, bilo bi lijepo i u njima zaigrati. Treba samo kvalitetno raditi i sve će biti kako treba. - završio je svoj razgovor za Index napadač hrvatske reprezentacije.
V.B.