MIRKO FILIPOVIĆ je doznao ime svog protivnika u drugom kolu Prideovog Grand Prixa koji će se održati za tri tjedna u Japanu. Radi se o japanskom borcu Hidehiku Yoshidi, a prema anketama navijači su najviše željeli upravo tu borbu.
Japanski borac osvojio je zlatnu medalju u judu na Olimpijskim Igrama 1992. godine u Barceloni te je 1999. godine bio svjetski judo prvak do 90 kilograma.
Hidehiko je visok 180 centimetara, težak 104 kilograma, a rodio se u predgrađu Aichia.
Yoshida je u dosadašnjih jedanaest borbi sedam puta slavio, tri puta gubio (dva puta od Wanderleia Silve) te jednom remizirao. U drugi krug Grand Prixa se plasirao pobjedom nad Yosukeom Nishijimom, kojeg je svladao polugom nakon dvije minute borbe.
Mirko je tako dobio jednog od lakših protivnika u četvrtfinalu Pride-ovog Grand Prixa, te zasad, izbjegao opasnog Antonia Rodriga Nogueiru i svog sparing partnera Fabrizia Werduma, koji će se boriti međusobno.
Prije ždrijeba je više puta istaknuo kako bi se s prijateljem Werdumom želio sastati tek u finalu, a isto je kazao i brazilski majstor jiu-jitsua.
Novozelanđanin Mark Hunt, koji je na Silvestrovo pobijedio Mirka, borit će se protiv Josha Barnett, Mirkove "mušterije" kojeg je dva puta pobjeđivao.
Posljednji par četvrtfinala je japanski borac Fujita Kazuyuki i Wanderlei Silva.
Sanira li Fedor Emalianenko ozljedu palca, trebao bi se priključiti polufinalu, koje je na rasporedu u rujnu. U protivnom, pobjednik Grand Prixa će se boriti protiv Fedora na Silvestrovo.
Četvrtfinale je na rasporedu u nedjelju 2. srpnja.
S.H.