Mirko protiv Yoshide!

MIRKO FILIPOVIĆ je doznao ime svog protivnika u drugom kolu Prideovog Grand Prixa koji će se održati za tri tjedna u Japanu. Radi se o japanskom borcu Hidehiku Yoshidi, a prema anketama navijači su najviše željeli upravo tu borbu.

Japanski borac osvojio je zlatnu medalju u judu na Olimpijskim Igrama 1992. godine u Barceloni te je 1999. godine bio svjetski judo prvak do 90 kilograma.

Hidehiko je visok 180 centimetara, težak 104 kilograma, a rodio se u predgrađu Aichia.

Yoshida je u dosadašnjih jedanaest borbi sedam puta slavio, tri puta gubio (dva puta od Wanderleia Silve) te jednom remizirao. U drugi krug Grand Prixa se plasirao pobjedom nad Yosukeom Nishijimom, kojeg je svladao polugom nakon dvije minute borbe.

Mirko je tako dobio jednog od lakših protivnika u četvrtfinalu Pride-ovog Grand Prixa, te zasad, izbjegao opasnog Antonia Rodriga Nogueiru i svog sparing partnera Fabrizia Werduma, koji će se boriti međusobno.

Prije ždrijeba je više puta istaknuo kako bi se s prijateljem Werdumom želio sastati tek u finalu, a isto je kazao i brazilski majstor jiu-jitsua.

Novozelanđanin Mark Hunt, koji je na Silvestrovo pobijedio Mirka, borit će se protiv Josha Barnett, Mirkove "mušterije" kojeg je dva puta pobjeđivao.

Posljednji par četvrtfinala je japanski borac Fujita Kazuyuki i Wanderlei Silva.

Sanira li Fedor Emalianenko ozljedu palca, trebao bi se priključiti polufinalu, koje je na rasporedu u rujnu. U protivnom, pobjednik Grand Prixa će se boriti protiv Fedora na Silvestrovo.

Četvrtfinale je na rasporedu u nedjelju 2. srpnja.

S.H.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.