PREDSJEDNIK HNS-a Vlatko Marković u razgovoru za Index je kratko progovorio o novčanim nagradama za mogući uspjeh hrvatske nogometne reprezentacije na Euru u Austriji i Švicarskoj.
"El Presidente" je potvrdio glasine da bi naši reprezentativci u slučaju osvajanja europskog naslova mogli pojedinačno inkasirati čak 300 tisuća eura.
"Tvrdim da će naši igrači, ukoliko daj Bože osvoje naslov Europskog prvaka, dobiti 300 tisuća eura po osobi. To je potpuno normalna stvar. Ako dođu do finala oni će novac itekako pošteno zaraditi."
Marković nije želio otkriti točno po kojem ključu, odnosno u kojem omjeru, bi cjelokupna zarada bila razdijeljena unutar HNS-a, već je naglasio kako se u slučaju raspodijele radi o stanovitoj poslovnoj tajni o kojoj je deplasirano razgovarati 5 mjeseci prije prvenstva.
"Kod nas je sve transparentno, međutim, to je naša interna stvar koliko tko dobije i način na koji se dijeli. Stanovita tajna, mogao bi tako reći i iluzorno je razgovarati o tome. Čujte, ako će netko biti europski prvak taj će već do finala zaraditi 20 milijuna pa što nam je onda dati igračima po 300 tisuća eura", zaključio je Marković.
D.R./M.P.