IAKO je Shawn Marion u ponedjeljak ponovio kako želi napustiti Phoenix Sunse, generalni menadžer i trener ovog NBA kluba smiruju situaciju.
Shawn Marion prošloga je tjedna dvojici američkih novinara ispričao kako želi otići iz Phoenix Sunsa. Tada je rekao kako je već sit slušanja vječitih priča o spominjanju njegovog imena u ''tradeu'' (razmjeni igrača među klubovima). Sve je ponovio i u ponedjeljak.
"Ništa se nije promijenilo u mojim razmišljanjima. Ne želim da me stalno gnjave s pitanjima o razlozima, mogu samo reći kako moj stav nema nikakve veze s momčadi, gradom ili navijačima. Postoje neki detalji o kojima, jednostavno, ne želim javno govoriti."
Američki mediji špekuliraju o dva razloga Marionovog nezadovoljstva. Prvo, ne dopada mu se ''red veličine'' u kojem on zauzima tek treće mjesto po važnosti u momčadi, iza Stevea Nasha i Amarea Stoudemirea, i drugo, smeta ga nezainteresiranost kluba oko produljenja ugovora koji mu ističe za dvije godine. Ipak, Marion se pridružio suigračima u autobusu za Tucson, gdje će Sunsi provesti sljedećih šest dana u trening kampu.
Steve Kerr, generalni menadžer kluba, nije želio ponuditi odgovor na pitanje hoće li Shawn Marion završiti nadolazeću sezonu u Sunsima...
"Ne kanim preko medija špekulirati o toj temi. To su stvari koje ćemo riješiti interno, unutar kluba."
Istovremeno, trener Mike D'Antoni dodaje: "Shawn nema nikakvih problema s klubom što se tiče same momčadi i košarkaške strane. Problemi su vezani uz poslovne detalje suradnje."
Vezano uz Phoenix Sunse, dodajmo kako će 24-godišnji centar Amare Stoudemire danas biti podvrgnut lakšoj operaciji koljena, zbog koje neće moći trenirati dva do tri tjedna.
Totalsport