TALIJANSKI STRATEG Manchester Cityja Roberto Mancini propustio je odvesti svoju momčad do plasmana u nogometnu Ligu prvaka sljedeće sezone.
Imao je City sinoć priliku u srazu s izravnim konkurentom Tottenhamom dohvatiti četvrto mjesto Premiershipa, ali su Spursi pokorili Gradski stadion u Manchesteru 1:0 i tako i teoretski udaljili “građane” od najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja.
Vlasnik Cityja Sheikh Mansour uložio je oko 250 milijuna funti u klub u posljednje dvije godine, ali svejedno to nije bilo dovoljno u proboj u sam vrh. Mancinijev prethodnik Mark Hughes izgubio je svoj posao jer za njegove vladavine klub nije bio na kolosijeku Lige prvaka, a nagađa se da bi nakon aktualne sezone i talijanski stručnjak mogao doživjeti istu sudbinu.
"Vjerujem da ću ostati i sljedeće sezone. Ne znam zasigurno, ali mislim da ću ostati, zašto ne? Radim ovdje pet mjeseci i mislim da kada se gradi kuća, da se ne počinje od krova nego od podruma. Radimo vrlo dobro i naporno i sada lagano dolazimo do krova. Nisam ja mađioničar i nemam magični štapić. Željeli smo ovo četvrto mjesto i trudili smo se, kao Liverpool, Aston Villa i Tottenham. Nismo uspjeli, ali napravili smo dobar posao i bili smo jako blizu", rekao je Mancini, koji smatra da je njegova momčad nesretno poražena od Tottenhama, a vjeruje da je ipak ključ sezone ležao u domaćim porazima od Evertona i Manchester Uniteda.
"U nekim utakmicama nam je nedostajalo sreće. Naravno da smo sada razočarani, ali imali smo dobru sezonu čak iako nismo izborili Ligu prvaka. Mislim da imamo dobru momčad, a ukoliko dovedemo još nekoliko igrača, sljedeće ćemo sezone biti i bolji. "
"Mislim da u sljedeću sezonu možemo ući s ciljem osvajanja naslova engleskog prvaka."