MAKSIMIR se polako sprema za veliku proslavu naslova prvaka, no pravi posao za Dinamovog izvršnog dopredsjednika tek ima početi. Odavno se u Plavim prostorijama počela slagati kadrovska križaljka, a nemali broj želja imenovan je te su uspostavljeni i prvi kontakti.
Kapetan Zoran Mamić koji se polako počinje privikavati i na ulogu sportskog direktora novinarima je dao na znanje kako može pomoći bratu prilikom kontaktiranja s bundesligašima Borisom Živkovićem i Nikom Kovačom.
"Čovjek je sam precizirao svoju želju, no što će na kraju ispasti, tek ćemo vidjeti. Sigurno je tek da želi otići iz njemačke lige." - kazao je u to ime Dinamov kapetan.
No, do kraja prvenstva prostala su još tri kola i "Modri" su na Kantridi već shvatili da ne treba spremati roštilj bez zeca. Stoga složno tvrde kako je na njima da odrade posao do kraja, a na struci da razmišlja o pojačanjima. U subotu u Maksimir dolazi momčad Ive Šuška, samouvjerena nakon pobjede nad Hajdukom i pogleda ka Europi, odnosno Intertotu.
Iako su Dinamovci uvjereni da više neće biti odgode slavlja, doza opreza je sveprisutna, pogotovo kad brojke pokažu kako ih je Osijek ove sezone olakšao za pet bodova.
"Osijek je neugodan protivnik stoga pozivam navijače da dođu na utakmicu kako bi nam pomogli u svladavanju zadnje prepreke. U svlačionici vlada odlična atmosfera, svi smo izuzetno napaljeni na taj susret naročito zbog našeg kiksa u Gradskom vrtu. Iako, moram priznati da su me mladi igrači Osijeka tada poprilično razočarali svojim drskim ponašanjem na terenu." - kazao je Mamić.
Za subotnju utakmicu još uvijek je upitan Eduardo da Silva zbog ozljede gležnja, nema ni kartoniranog Ćorluke, kojeg će najvjerojatnije zamijeniti Brazilac Carlos.
D.R.
Foto: D.P.