Mamić: Ne bih opet kupio Andersona

ANDERSON COSTA, koji je najavljivan kao veliko pojačanje i dostojan nasljednik plave devetke koju su nosili najveći igrači u povijesti kluba ne pokazuje baš preveliki entuzijazam ili zalaganje, a čini se, barem zasad, kako su priče o njegovoj kvaliteti bile ipak malo prenapuhane.

Priznao je to danas i Zdravko Mamić: "Ako bih sad mogao razmisliti, ne bih ponovo kupio Andersona, jer smo ga kupili i toliko ga puno platili smatrajući ga pojačanjem za Ligu prvaka."

Mamić, kao jedan od najvećih zagovaratelja Dinamove "brazilske orijentacije", ipak nalazi riječi opravdanja za Andersona: "Mlad je, perspektivan, ove godine će dobiti portugalsko državljanstvo, a iskustvo nas uči da sa Brazilcima treba biti strpljiv."

"Sjećam se kad sam sa bratom došao u Leverkusen, svi su se smijali Emersonu, koji se poslije prodao za 50 milijuna eura. Ze Roberto također nije bio tada cijenjen pa je napravio odličnu karijeru u Bayernu i reprezentaciji Brazila." - kazao je Mamić.

"Imali smo kvalitetne informacije da se radi o pravom pojačanju. Imao je tu nesreću da su ga kao velikog talenta prvo posuđivali iz Vasca de Game u Španjolsku, nakon čega su ga vratili u Brazil gdje nije igrao." - podsjetio je na nogometni put ovog 22-godišnjeg napadača koji je plaćen milijun eura.

"Nije mu lako ni zbog toga što je doveden kao veliko pojačanje a uopće ne igra, jer su u prednosti dva najbolja strijelca prvenstva Eduardo i Bošnjak." - smatra izvršni dopredsjednik Dinama.

Druga dva Brazilca dovedena ove godine, uvjeren je Mamić, nisu bofl: "Nema nikakve dvojbe da su dovođenja Carlosa i Juniora briljantni potezi."

Z.A.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.