Mamić: Dinamo je žrtva nepravednog sustava

"MISLIM da bi svi trebali biti ponosni što imamo privilegiju da igramo s takvom momčadi kao što je Ajax. Idemo u Amsterdam s nadom, a onda što nam Bog da", ovim riječima je izvršni dopredsjednik Dinama Zdravko Mamić  komentirao šanse svoje momčadi uoči odlaska momčadi u Amsterdam na uzvratnu utakmicu protiv Ajaxa i dodao, 

"Sigurno da je ulazak u skupinu Lige UEFA-e bio cilj uoči sezone. Mi smo htjeli popraviti koeficijente hrvatskih klubova koji su potrebni da bi u narednim sezonama lakše izborili Europu."

"Dinamo je žrtva nepravednog sustava"

 Poslušajte Zdravka Mamića

Na pitanje kakav predosjećaj ima uoči utakmice koja je trebala biti utakmica sezone za Dinamo, Mamić odgovara:

"Ne funkcioniram previše na principu feelinga, više pokušavam funkcionirati na nekoj realnosti, jer vidite da je oko nas jedna velika histerija. Dinamo je hrvatske standarde prešao nekoliko puta. Evidentno je da smo mi sportski i rezultatski iznad hrvatske lige i hrvatske države. Činjenica je da ovaj Dinamo ima europske standarde i da može igrati sa devedeset posto europskih klubova ravnopravno, ali je i činjenica da su klubovi poput Dinama žrtve jednog nepravednog sustava u kojem klubovi našeg ranga idu isključivo na najbolje europske klubove.

Spas za Dinamo bi prema Mamiću trebao doći u sezoni 2009. zajedno sa novim sustavom.

"Dok se taj sustav ne promijeni, a navodno bi u 11. mjesecu trebao biti kongres UEFA-e na kojem bi se usvojile nekakve novosti. Recimo, od 2009. godine bi se trebalo dogoditi da bi Dinamo u ovoj situaciji bio direktno u grupi i imao bi minimalno 9 utakmica. I to je ono sto Dinamo mora čekati. Sve dok se tako nešto ne dogodi, to može biti samo jednokratni slučaj da nadmašimo sami sebe i da se stvari poslože u našu korist, kao što se nije posložilo da prođemo dalje", dodaje Dinamovi izvršni dopredsjednik."

"Ja sam malo atipičniji čovjek"

Nakon što se Mamić jučer javno ispričao svima koje je uvrijedio svojim ispadom, danas je u pomirljivijim tonovima ponovio da niti ne razmišlja o odlasku iz Dinama.

"Ja sam imao tisuću puta razloge da možda s aspekta običnijeg i normalnijeg čovjeka da abdiciram i napustim Dinamo. Ali očito da sam ja malo atipičniji čovjek i ja ne mogu biti egoista da kažem Dinamu zbogom, a da ne znam komu ili čemu ga ostavljam. Prema tome, ako dođe trenutak da možda bude netko zainteresiran privatno uloži novac ili neki gospodarstvenici dođu s takvom namjerom. Do tada sam ja odan Dinamu."

M.P.
Foto: H.P.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.