Loew: Španjolce moramo natjerati na greške

"ŠPANJOLCI u principu ne griješe. Mi moramo pokušati natjerati ih da to počnu činiti", izjavio je na konferenciji za novinare u ponedjeljak izbornik njemačke nogometne reprezentacije Joachim Loew.

Upitan planira li se osvetiti Španjolcima za poraz u finalu Eura prije dvije godine (1:0) sada u polufinalnom srazu SP-a u Južnoj Africi, Loew je samo odmahnuo rukom:

"Ne razmišljamo i ne govorimo o osveti. To mi uopće nije na pameti. Izgubili smo finale 2008. godine od najbolje momčadi na turniru. Nadamo se, međutim, da ovaj put možemo dobiti mi. Španjolska je svejedno, barem po meni, favorit za naslov. Najkonzistentnije igraju u posljednje dvije-tri godine, stalno na iznimno visokoj razini. Španjolska nema Messija, već ima nekoliko Messija spremnih riješiti utakmicu."

"Španjolska je vrlo moćna momčad, i u ofenzivi i u defenzivi. Imaju nekoliko igrača koji mogu odlučiti utakmicu u svakom trenutku, a taktički su vrhunski potkovani. No, u ovom smo trenutku mi spremni pobijediti svakoga, pa i njih."

"Protiv svakoga ovdje u Južnoj Africi pokušavamo dominirati, biti u konstantnoj ofenzivi. Puno polažemo u važnost tehničke komponente igre."

"Španjolska sposobnost kombiniranja slavljenje je nogometne igre, a lakoća kojom to Španjolci čine za mene je uzorna. Španjolska odlično kontrolira loptu i zato ćemo njihove igrače morati izvrgavati konstantnom pritisku."

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.