U ČETVRTAK iza 13 sati doznat ćemo raspored po kojem će na teren Velike dvorane zagrebačkog Doma sportova izlaziti naši i argentinski teniski reprezentativci u istoj misiji zvanoj plasman u polufinale Davis Cupa. Naš prvi reket Ivan Ljubičić nakon finala u Miamiju pred novinare je ponovo izašao kao izbornik. Nije apostrofirao da je pobjeda nad čarobnjakom iz Basela bila nikad bliže, već šokirao s viješću da u petak možda neće igrati prvi meč protiv Agrentine.
"Nije sto posto sigurno da ću igrati u petak. Imamo priliku postaviti Marija tako da prvi dan igra protiv drugog argentinskog igrača, ali još moramo razraditi tu ideju. Više bih volio da Davis Cup nije odmah, a bilo bi dobro da nam i Ivo Karlović može pomoći. No, njega nema." - kazao je Ljubo novinaru Jutarnjeg lista.
U HTS-u još uvijek čekaju da izbornik sleti u Zagreb i iznese konačnu odluku.
"Nisam se imao prilike čuti s Ivanom zbog vremenske razlike, tako da ne znam zbog čega nije siguran u svoj nastup. U utorak popodne, kad se izbornik vrati, imat ću više informacija." - kazao nam je glasnogovornik HTS-a Igor Rajković.
U slučaju da naš izbornik zaista odustane od nastupa u petak i u vatru gurne Marina Čilića ili Sašu Tuskara, Mario Ančić nikako ne bi smio pasti na ispitu protiv drugog argentinskog reketa. Naravno, ukoliko se ne dogodi da Nalbandian izgubi od Čilića ili Tuksara, što je, blago rečeno, teško moguće. Povedu li Argentinci s 2:0, mi bi se spašavali u susretu parova, i u slučaju pobjede, u nedjelju molili da se Nalbandian digao na lijevu nogu...
D.R.