IVAN LJUBIČIĆ nastavlja svoj pohod prema novom ATP naslovu. Nakon klimavog početka u Indian Wellsu, naš najbolji tenisač slomio je Argentinca Davida Nalbandiana i dohvatio četvrtfinale, gdje ga u srijedu čeka Amerikanac Andy Roddick.
No, tu nije bio kraj mukama jer je Nalbandian već u sljedećem gemu umalo uzvratio Ljubi istom mjerom. Na sreću, nije imao dovoljno snage da iskoristi šansu za break i Ljubo odlazi na 5:2. U narednoj igri, Ljubo ubacuje u petu i uz pomoć odličnog reterna dolazi do tri meč lopte. Prvu je ispustio, ali ga je druga uvela u četvrtfinale turnira iz Masters serije.
"Ne početku meča strašno sam osjećao koljeno, nisam mogao trčati, nisam mogao gotovo ništa s desnom nogom. Početkom drugog seta, pomislio sam, izgubim li servis - predajem meč. Srećom, uspio sam zadržati servis dovoljno dugo da mogu stvoriti pritisak na njegov servis, i na kraju sam uzeo drugi set. No, moram priznati da sam zadovoljan igrom koju sam pokazao u trećem setu."
Četvrtfinale su, osim Ljubičića i Roddicka dohvatili također i Andy Murray te Rafael Nadal, a svima je više no dobro došlo rano ispadanje neprikosnovenog kralja, Rogera Federera.
D.R.
Foto: AFP