SRBIN Viktor Troicki, 49. tenisač svijeta, pobijedio je u 1. kolu zagrebačkog ATP turnira osmog nositelja, Talijana Simonea Bolellija 6:3, 6:4. Sljedeći protivnik bit će mu naš Ivan Ljubičić.
Podsjećamo, Ljubičić je još u ponedjeljak lako svladao Belgijanca Christophea Rochusa 6:4, 6:1. Ljubičić i Troicki dosad su igrali tri puta. Ivan je bio bolji 2007. u osmini finala Pekinga 6:1, 6:1 i krajem prošle godine u 1. kolu ATP Masters Series (danas ATP 1000) turnira u Parizu, 6:3, 6:4. Troicki je pak slavio prošle godine na travi u Hertogenboschu, kada je svladao Ivana u osmini finala u tie-breaku trećeg seta.
Prvo kolo prošao je i prošlogodišnji pobjednik, Ukrajinac Sergej Stahovskij, svladavši Slovaka Dominika Hrbatyja 6:2, 4:6, 6:1.
U utorak će svoje dvoboje prvog kola u pojedinčanoj konkurenciji odigrati četvorica hrvatskih tenisača. U ranijem dijelu programa, Ivan Dodig, koji je prošao tri kola kvalifikacija, igrat će protiv 1. nositelja, Rusa Igora Andrejeva, dok će se Nikola Mektić sastati sa Čehom Janom Hernychom. U 17 sati, na središnji teren izlazi sedmi nositelj Mario Ančić, koji će igrati protiv slovačkog kvalifikanta Lukaša Lacka. Nakon njih, igrat će treći nositelj Ivo Karlović i Nijemac Philipp Petzschner.
M.Š./Totalsport
Foto: AFP