EUROPSKE LIGE

L'Equipe: Kraj privilegija u PSG-u

Foto: EPA

PSG je klub prepun zvijezda koje su doveli katarski vlasnici te im dali iznimno visoke plaće. Međutim, Leo Messi, Neymar, Sergio Ramos, Kylian Mbappe i ostali nisu uspjeli osvojiti Ligu prvaka, što je najveći cilj pariškog kluba. Kako bi u tome uspjeli, doveli su Luisa Camposa na mjesto sportskog direktora te Christophea Galtiera kao trenera.

L'Equipe u tekstu "Kraj privilegija" piše kako predsjednik PSG-a Nasser Al-Khelaifi ima puno povjerenje u Camposa, koji je od prvog dana obećao nametnuti nova pravila. "Oni koji ih se ne budu pridržavali mogu slobodno otići", rekao je Campos, prenosi francuski medij. Cilj je, objasnili su, izgraditi kulturu koju se ne može kupiti i prestati "prikupljati zvijezde".

U klubu u kojem se govori da Neymar odlazi na rođendane svoje sestre uslijed sezone, a Mbappe navodno utječe na odabir trenera, uvedeno je nekoliko pravila. Igrači moraju zajedno doručkovati i ručati, pri čemu je zabranjeno telefoniranje kako bi se radilo na međuljudskim odnosima. No mobiteli nisu potpuno zabranjeni. 

Najkontroverznije pravilo vezano je uz noćne izlaske. Naime, njih je Campos zabranio, a Galtier tu odluku podržao. Navodno su čak provjerili u koje klubove igrači izlaze. "Nitko neće biti iznad momčadi", poručio je novi trener PSG-a.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.