BICIKLISTIČKI as Lance Armstrong planira se vratiti na biciklističke staze. "To je definitivno otvorena mogućnost, znam da je na biciklu." - rekao je direktor Armstrongovog biciklističkog tima "Discovery Channel" Johan Bruyneel.
U telefonskom razgovoru za Associated Press Bruyneel je otkrio da Armstrong želi u prosincu sudjelovati u zimskim pripremama "Discovery Channel" tima i da se želi natjecati s ostatkom momčadi. Bruyneel dodaje da se Lance Armstrong, ukoliko želi nastaviti biciklističku karijeru i sljedeće sezone, za to mora odlučiti najkasnije do veljače iduće godine.
Objavom ove informacije potvrđene su spekulacije kako bi se Amerikanac, nakon što je u srpnju otišao u mirovinu, slijedeće godine ipak mogao vratiti na staze i po nevjerojatni osmi put pokušati osvojiti naslov pobjednika najveće svjetske biciklističke utrke "Tour de France".
Kada je Armstrong u srpnju objavio odluku o odlasku iz biciklizma, direktor "Discovery Channel" tima trebao je odlučiti hoće li imenovati novog vođu tima. Bruyneel je ipak odlučio da neko vrijeme neće imenovati novog vođu tima i da će ostaviti vrata otvorena za sve opcije, pa i eventualni povratak Armstronga.
34-godišnji Lance Armstrong ovogodišnji je "Tour" osvojio sa 4 sata i 40 minuta prednošću ispred Talijana Ivana Bassoa i 6 sati i 21 minutu boljim vremenom od Jana Ullricha iz Njemačke, prenosi CNN.
Zbog toga Bruyneel vjeruje kako Lance u svojim nogama ima dovoljno snage da osvoji još jedan Tour.