DINAMO će svoju igru temeljiti na konceptu Glasgow Rangersa. Ovakav je zaključak donio trener Josip Kuže pri povratku u Zagreb nakon švicarsko-kanadske turneje.
"Postigli smo lijep rezultat, stvorili pozitivni ambijent u Torontu, a vjerujem i kod kuće, zabilježili rezultat koji će nam još učvrstiti pouzdanje, po drugi put u samo četiri dana pokazali smo da se možemo nositi s vrlo renomiranim europskim momčadima" - izjavio je trener Josip Kuže nakon povratka s turneje gdje su u srijedu pobijedili Glasgow Rangerse s 1:0, te u Švicarskoj osvojili turnir Blue Sport pobjedom nad Auxerrom.
"Bilo nam je teško u početku, osjećao se umor, no kako je igra odmicala bili smo sve uvjerljiviji. U svlačionici na poluvremenu pitao sam ima li koga tko ne može. No, momci su rekli da ne brinem i da će u nastavku sve biti kako treba. I bilo je tako. Počeli smo dobro kombinirati, uspjeli smo zabiti i gol" - rekao je o utakmici sa škotskim prvakom trener zagrebačke momčadi.
"To je odlična momčad. Iskusna i uigrana. Napadaju i s osam igrača, tako su navikli igrati u škotskom prvenstvu jer se protiv njih svi osim Celtica brane. Mnogo smo toga naučili od njih, jer slična situacija čeka nas u Hrvatskoj ligi." - dodao je Kuže u razgovoru s novinarom Sportskih novosti koji je "Modre" dočekao na zagrebačkom aerodromu.
Trener Dinama je oduševljen ovom turnejom i kanadskim gostoprimstvom, a ispričao je kako je momčad posjetila slapove Niagare i uživala u pikniku. Sve u svemu, Kuže je vrlo zadovoljan pokazanom igrom i rezultatom na koji je vrlo ponosan. Dodajmo još i podatak da je trener svoje igrače umjesto na odmor od dugog puta poslao ravno na trening.
Interesantan je i podatak da je kanadski dnevnik Globe and Mail u reportaži s utakmice članak počeo s "Škotski Glasgow Rangers i Dinamo Zagreb iz Hrvatske, jedne od najslavnijih svjetskih momčadi..". Ovakva tvrdnja dokazuje da Kanađani slabo prate nogomet. Lijepo je čuti ovakve epitete, ali ipak treba biti razuman.