Kubica: Startat ću prvi jer sam smršavio

POLJSKI vozač F1 momčadi BMW Saubera Robert Kubica nije se zanio svojim prvim 'pole positionom' u karijeri. Prvi će krenuti u VN Bahraina, treću utrku sezone.

"U petak smo puno radili na podešavanju i to se osjetilo. Kvalifikacije su prošle vrlo dobro u sve tri faze. U konačnici sam uspio odvoziti prilično dobar krug za moju prvu startnu poziciju u karijeri", izjavio je smireno 23-godišnji Poljak.

"U nekoliko sam posljednjih krugova imao problema, pogotovo u desnim zavojima, s popriličnim vibracijama. Pri kočenju me vuklo uvijek na istu stranu zbog oštećenja na gumi, no uspio sam nekako sve izvesti bez pogreške, čim je bilo dovoljno za najbolje vrijeme", rekao je Robert.

Veliki uspjeh Poljak je pripisao činjenici da je uoči prve utrke sezone smršavio šest kilograma.

"S našim sam inženjerom dogovorio strategiju. Željeli smo isprobati hoće li doći do kakve promjene pod pretpostavkom da u bolid sjedne manje težak čovjek. Čini se da je tako bolje, čak vjerujem da je ovaj rezultat direktna posljedica moje dijete", zaključio je Kubica.

Totalsport
Foto:AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.