"NEĆU doći u Dinamo, želim osvajati trofeje, nešto još napraviti u karijeri. Iako je lijepo kad te spominju dva najveća hrvatska kluba. Bilo je kontakata s Dinamom i Hajdukom prije nego što sam otišao u Nantes, ali nakon toga nije", rekao je Ivan Klasnić u razgovoru za Večernji, nakon što je po tko zna koji put krenula priča o njegovom dolasku u HNL.
Nakon Eura, Dinamo je slao signale da želi hrabrog napadača u svojim redovima, a situacija se ponavlja ovih dana, kada Klasnić traži novi klub. Nakon svega šest mjeseci boravka u Nantesu neočekivano loša polusezona rezultirala je i ofenzivom Hajduka. Pričalo se i o tajnom sastanku u Dalekovodu, ali Klasnić je dakako ostao u Nantesu. Baš kao što će svoj novi angažman tražiti u Bundesligi, a ne u HNL-u.
Poznato je da Killer nema menadžera i da sam pregovara o svojoj budućnosti. Njegov novi klub neće imati problema s potraživanjima Nantesa, s obzirom da Francuzima u 2. ligi ne treba napadač takvog kalibra pa neće tražili veliku odštetu. Pregovarat će se, stoga, o Klasnićevoj plaći.
Njemački mediji pisali su da su Klasnića u svoje redove htjeli dovesti HSV, Hannover i Hertha. Popisu se priključio i drugoligaški München 1860, ali, očito, samo u sferi želje, a ne i realne mogućnosti za transfer.
Muenchen 1860: Klasnić je za nas utopija
Miroslav Stević, sportski direktor njemačkog nogometnog drugoligaša Münchena 1860, kaže da njegov klub nema budžet koji bi osigurao dovođenje hrvatskog reprezentativnog napadača Ivana Klasnića...
"Klasnić je veliki igrač. Već sam razgovarao s njime tijekom zime, ali svota koju bi trebali izdvojiti za njega je utopijska za nas. Svejedno, i dalje ćemo ga zvati da nam se pridruži", izjavio je Stević, bivši igrač, a danas sportski direktor Münchena 1860.
Taj je klub zasad doveo dva pojačanja, iskusnog 33-godišnjeg vratara Gabora Kiralyja iz Bayera, te ofenzivnog igrača Alexandera Ludwiga iz St. Paulija.
S.T.
Foto: AFP