NAJBOLJA slovenska atlatičarka Jolanda Čeplak, optužena za korištenje dopinga, dobila je ponudu za angažman u nogometnom klubu.
Jolanda Čeplak, svjetska dvoranska prvakinja na 800 metara i osvajačica brončane medalje na Olimpijskim igrama u Ateni, bila je pozitivna na dopinškoj kontroli obavljenoj u lipnju izvan natjecanja. Testiranje je bilo obavljeno u Monacu, gdje slovenska atletičarka ima prebivalište, a utvrđena je prisutnost krvnog dopinga. Njezin postupak još uvijek nije dovršen, no, ukoliko joj se dokaže krivnja, prijeti joj dvogodišnja suspenzija. U međuvremenu, mnogi su joj okrenuli leđa, ali ne i svi. Naime, Čeplak je od jučer angažirana kao kondicijski trener nogometaša slovenskog prvoligaša Interblocka!
"Za nas je Jolanda Čeplak legenda slovenskog sporta. Osvojila je sve što je mogla i podigla zanimanje za atletiku u Sloveniji na puno višu razinu, kao simbol upornosti i žilavosti. NK Interblock joj nudi posao dokle god ona to želi. Želimo joj omogućiti dostojnu financijsku perspektivu, budući da je ostala bez svih sponzora", poručio je predsjednik Interblocka Joc Pečečnik.
Totalsport