IAKO su austrijski sportski novinari Janičinu karijeru procijenili gotovom, jer smatraju da se od posljednje operacije neće uspjeti oporaviti, "Snježna kraljica" najavljuje povratak na snijeg već početkom rujna.
Janica boravi u Selcu na rehabilitaciji od posljednje operacije, a dr. Vlasta Brozičević kaže: "Janica je svjetski fenomen i prava sportašica, pozitivna je i kooperativna, shvatila je da mora biti krajnje disciplinirana. Drukčije ne ide, uostalom, svaki je povratak bio hod po mukama i disciplina je ključna za uspjeh."
Poznata po nediscplinini i tvrdoglavosti tijekom čestih oporavaka, Janica se u posljednje vrijeme, shvativši ozbiljnost situacije, smirila.
Naša najbolja skijašica će u Selcu provesti još najmanje tjedana dana, a kako piše Jutarnji list, nakon pregleda u Schrunsu, gdje je operirana, Janica seli u svoju ljetnu bazu - na Mljet.
Štake Janica nosi sa sobom svugdje - samo ne u vodu: "Štake moram koristiit još dva tjedna. Tako je planirano i toga se pridržavam."
"Plivam dovoljno dobro, ne brinite se"- izjavila je Janica, te dodala da se njezin brat Ivica nalazi na Odisejevom otoku, ali da nije baš sigurna kojim intenzitetom trenira: "Ne znam znate li, ali tamo je sa svojom djevojkom Caroline Lalive i prije bih rekla da se odmaraju."
Ivica će se uskoro u društvu ostalih reprezentativki, Nike i Ane, uputiti na treniranje u švicarski Zermatt, a Janica, kojoj skije jako nedostaju, kaže: "Što mogu nego čekati 3. rujna kad ću i ja smjeti skijati. Važno je da sve bude OK i u tom slučaju uvjerena sam da ću biti potpuno spremna za sezonu."