Jad i bijeda Dinama

Foto: Hina

RAHITIČNI PENZIONERI. Igrači Dinama po svemu su u porazu kod Seville (0:4) u četvrtom kolu skupine Lige prvaka izgledali tako, a ne kao sjajno plaćeni profesionalni nogometaši u najboljim godinama, koji igraju u najprestižnijem klupskom natjecanju.

Suparnici su ih razbili i narugali im se iako su bili vidno nezainteresirani, odrađujući nedostojnog protivnika uz podsmijeh i s manje žara nego regeneracijski trening, ali i to im je bilo dovoljno da imaju 25 udaraca prema golu (Dinamo dva) i 71 posto posjeda lopte.

Nagledali smo se Dinamovih katastrofa, blamaža i negativnih rekorda u skupinama europskih kupova, ali čak i u tako bogatoj konkurenciji, ova nedopustivo loša predstava negativno strši. Prošle godine Dinamo je u grupi LP barem trčao i borio se, ali ove gledamo onaj loši stari europski Dinamo i pri tome nije nikakvo opravdanje što više nema Pjace i Roga.
 
Zapanjujući nemoć, neznanje i nepokretljivost igrača Dinama u srazu s protivnicima u Ligi prvaka, u Sevilli kao da su dosegli neku novu razinu. Na ovom mjestu ćemo podsjetiti da smo to predvidjeli, odnosno nakon utakmica pretkola isticali da su ne samo Salzburg na zadnjoj prepreci do pune blagajne i mreže, nego i skromni Vardar u prvoj kvalifikacijskoj rundi LP, trebali dotući Dinamo. 
 
Što su propustili napraviti oni, nije Sevilla, koja je momčad naivno zabarikadiranu na 20 metara od njenog gola, iz ravnoteže izbacivala duplim pasovima, pa ne pamtimo da je dva gusto načičkana obrambena "bedema" jedne momčadi, druga zaobilazila s toliko izlazaka njenih usamljenih igrača pred golmana.
 
Sevillini bekovi Escudero i Mariano lomili su i probijali kolege na drugoj strani, Stojanovića i Pivarića kao djecu, pri čemu su ovi izgledali tužno, a ne smiješno, a u prekidu su domaćini zabili gol glavom iako je Dinamo igrao s tri visoka i snažna stopera. 
 
Hrvatski prvak nakon ove utakmice jedini je od 32 kluba u skupinama LP koji nije dao gol, ali kao što vidimo iz svega gore nabrojanog, poanta nije u tome, nego da ih je na ovoj utakmici trebao primiti desetak, od ponavljamo, potpuno nezainteresiranog protivnika.
 
Sevilla u nedjelju u derbiju La Lige dočekuje Barcelonu i to se vidjelo po pristupu. Igrala je daleko sporije nego inače, s neusporedivo manje tempa, agresije, trke i želje, koje je u standardnim količinima isporučivao jedino fanatični trener Jorge Sampaoli.
 
I dok je on sprintao, skakao, urlao i mahao šakama, na drugoj klupi bio je malodušni, obješeni, s luzerskom sudbinom pomireni Ivajlo Petev, slika i prilika njegove momčadi. Naravno, nije bugarski trener krivac za ovakav Dinamo, kojem zapravo laskamo nazivajući ga sramotnim.
 
Defetizam kojim Petev zrači nije uzrok ni posljedica onog kako igraju njegovi igrači, tek savršeno uokviruje tužnu sliku i dokaz je da prodajnom biznisu loše maskiranom u udrugu građana, koja još lošije glumi nogometni klub, zapravo nema pomoći dok funkcionira na ovakvim osnovama.
 
A temelji su joj takvi da je Dinamo i ovaj put u gostima napunjen "do krova"; u Sevilli je izgubio 18 utakmicu zaredom na strani u skupinama euro-kupova, što znači da je u grupnoj fazi LP i EL bez gostujuće pobjede već šest godina!
 
Smiješno je zato nakon utakmice slušati Schildenfelda i Pivarića, dva igrača kojima su se suparnici najviše narugali, kako pričaju da je "momčad dala sve od sebe" i da je ovo "učenje za budućnost".
 
Ovakav Dinamo nema budućnosti, a škole poput one u Sevilli odavno je previše. 

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.