Povodom izgreda i divljanja hrvatskih navijača na kvalifikacijskoj utakmici Malte i Hrvatske za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2006., predsjednik i glavni tajnik Hrvatskog olimpijskog odbora Zlatko Mateša i Josip Čop uputili su pismo isprike Olimpijskom odboru Malte.
Čelnici HOO-a malteškim su kolegama izrazili žaljenje zbog nereda na utakmici reprezentacija Malte i Hrvatske, oštro osudivši "divljačko i vandalsko ponašanje hrvatskih navijača". U pismu se navodi kako izgredi doprinose rušenju ugleda hrvatskog sporta, ali i Hrvatske države u svijetu, a koji svakako nisu odraz pravih i istinskih navijača hrvatskih sportaša.
(Hina)xgg yad