I Guardiola kritizirao Barcelonu

Foto: Guliver Image/Getty Imaegs

ODLUKA da se unatoč policijskoj represiji nad građanima Katalonije odigra utakmica protiv Las Palmasa, razljutila je mnoge navijače Barcelone. 
 
Većina smatra da se utakmica u takvim uvjetima, dok policija tuče građane na ulicama Barcelone, nije smjela odigrati. A posebno da se nije smjela odigrati bez navijača, kako bi se uprava kluba zaštitila od mogućih nereda.
 
 
Takvom odluka čelnika Barcelone razočaran je i Pep Guardiola, klupska legenda, bivši igrač i trener katalonskog diva.
 
"Da sam se ja što pitao, ta utakmica se nikad ne bi odigrala. Ako, pak, već odlučite igrati, onda se mora igrati pred navijačima bez obzira na posljedice", jasan je Guardiola.
 
"Camp Nou je poseban stadion. Bilo je to jedino mjesto pod Frankovom diktaturom gdje se mogao čuti katalonski jezik. Bilo je..."
 
Trener Manchester Cityja obrušio se i na brutalnu policiju i španjolskog premijera.
 
"Ozlijeđeno je više od 700 ljudi. Ti su ljudi išli glasati, a ne pljačkati banku. Premijer neće odgovoriti na pitanja, poslali su 700 ljudi u bolnicu. Cijeli svijet vidio je što se događa. Nije ovdje pitanje hoće li se Katalonija odcijepiti, stvar je da su svi ljudi htjeli glasati. Ovo je 21. stoljeće."
 
Guardiola je stao u obranu braniča Barcelone Gerarda Piquea koji se otvoreno bori za katalonsku neovisnost.
 
"Možete se složiti s njim ili ne, ali morate priznati da je jako hrabar čovjek", rekao je slavni trener i otkrio da je on glasao poštom.
 
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.