HSV pušta Olića jer nema novca

UVIJEK dobro informirani hamburški dnevnik Bild otkrio je da HSV tehnički nije uspio zadovoljiti Olićeve želje za pojačanim ugovorom. Jednostavno, blagajna je prazna.

Nogometni klub sa sjevera Njemačke financijski, tvrde u Bildu, već duže vrijeme ne stoji dobro. Ljetos su skupo unovčili transfer Rafaela van der Vaarta (16 milijuna eura) u Real, te onaj Vincenta Kompanyja (8 milijuna) u Manchester City.

Taj su novac, međutim, potrošili na dovođenje Marcella Jansena iz Bayerna (9 milijuna), Thiaga Nevesa (7.5, Fluminense), Alexa Silvu (6.2, Sao Paulo) i Mladena Petrića (4.8, Borussia Dortmund), čime su za 3.5 milijuna eura prebacili zarađeni novac.

Za povisiti plaću Oliću u budžetu jednostavno nemaju prostora, iako bi se rado upustili u bitku s Bayernom, Juventusom, Liverpoolom i Valencijom, koji su spremni Olića platiti između 3.2 i 3.5 milijuna eura po godini nakon što mu ovog ljeta istekne ugovor.

Olić je od HSV-a tražio povišicu na tri milijuna. Zainteresiranim je pak klubovima poručio da neće doći ispod 3.5 milijuna po godini. Ispada da je HSV svoju priliku propustio još proljetos, kada je Olić, gotovo godinu i pol prije isteka ugovora, pristajao potpisati trogodišnje produženje za tadašnju (i sadašnju) plaću: 2.3 milijuna po godini.

Sad kad je sve gotovo iz hamburškog su kluba, piše Bild, pokušali zadržati Olića klasičnim kapitalističkim floskulama. Trener Martin Jol tako mu je rekao da mu “nigdje neće biti tako lijepo kao u Hamburgu”.

Totalsport
Foto:AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.