NAKON dva dana rada pod Louisom van Gaalom naši Bavarci, Ivica Olić i Danijel Pranjić izašli su pred novinare na prvoj službenoj press konferenciji, Dojmovi su još svježi, ali vremena za prilagodbu nema. Olić i Pranjić već su prvog dana upili atmosferu velikog kluba, a potom se bacili na posao. Van Gaal ispred sebe ima zadatak da opet stvori atraktivan, opasan i uspješan Bayern.
Press-konferenciju u petak klupski je glasnogovornik otvorio s Ivicom Olićem, koji je s novinarima razgovarao na njemačkom.
"Zasad se privikavam. Imam puno toga za napraviti sa ženom u našoj novoj kući. Što se Bayerna tiče, jako sam zadovoljan što sam došao, jer došao sam u vrlo veliki klub", rekao je na početku 30-godišnji napadač.
Moderator ga je potom upitao o Bayernovu uvodu u novu bundesligašku sezonu: Bavarci najprije gostuju kod Hoffenheima, potom ih čekaju Werder i Mainz.
"Upravo sam čuo za raspored. Hoffenheim je nezgodna momčad. Prošle su sezone bili vrlo ugodno iznenađenje. Werder također. Bremenski je sastav uvijek tu, u vrhu bundesligaškog nogometa. No, najbitniji smo mi sami. Imamo još pet tjedana za pripremiti se kako valja i nadam se da će krenuti dobro."
Na pitanje o konkurenciji u napadu, koju čine redom reprezentativci Njemačke (Gomez, Klose) i Italije (Toni), Olić je kazao:
"Svi su supernapadači, nema dileme. Velika je konkurencija. Meni preostaje dati sve od sebe i dobro se pripremiti. Znam da ću u tom slučaju imati svoje prilike i minute."
Pranjić je na pitanja novinara odgovarao na engleskom izrazivši nadu da će brzo naučiti njemački:
"Solidno razumijem flamanski, obzirom da na treningu shvaćam trenera kad mi kaže nešto na materinjem jeziku. Moram čim prije naučiti njemački", rekao je 28-godišnji ljevonogi veznjak dodavši:
"Ovdje je sve lijepo. Bayern je veliki klub i također sam vrlo zadovoljan. Nadam se dobroj sezoni. Moramo se dobro pripremiti i krenuti dobro od samog početka."
"Spreman sam igrati sve, od obrane do napada"
Novinare je zanimao sadržaj prvih treninga Bavaraca pod Louisom van Gaalom.
"Mogu reći da su prvi treninzi bili baš 'nizozemski'. Puno smo, kao i u Heerenveenu, vježbali pas-igru. No, svjestan sam da će Van Gaal biti daleko zahtjevniji na tehničko-taktičkom planu. Zasad, obzirom da sam dobar tehničar, nemam problema s prilagodbom", rekao je Pranjić, uz dodatak da je spreman igrati na bilo kojoj poziciji na lijevoj strani, od obrane, preko vezne do napadačke linije.
"Nisam zasad razgovarao s trenerom i ne znam koju ću poziciju igrati u idućoj sezoni. Mogu odraditi sve uloge na lijevoj strani igrališta."
Na koncu je svoje prve dojmove o novom treneru novinarima otkrio i Olić:
"Premalo je nakon par dana govoriti išta o treneru jer ga jednostavno nisam stigao upoznati. Imao sam tijekom 2.5 proteklih sezona u HSV-u priliku raditi s dvojicom nizozemskih stručnjaka (Huub Stevens i Martin Jol, op. a.), sad radim s trećim. Kao što kaže Danijel, Van Gaal puno inzistira na radu s loptom, njegovi su treninzi iznimno tehnički."