IVAN LJUBIČIĆ iza 15 sati izlazi na centralni teren Roland Garrossa u svoje prvo Grand Slam polufinale. S druge strane stajat će najbolji igrač svijeta na zemljanoj podlozi, Rafael Nadal.
"Nadal je favorit, ne samo u ovom polufinalu, već i u finalu. Favorit broj jedan od nas četvorice. Iza njega je Roger, pa Nalbandian, na kraju sam ja." - smatra Ljubičić.
Nadal je jedini igrač ove sezone koji je u tri navrata porazio Federera, sva tri u finalima. Na zemlji je ove godine apsolutni vladar.
"Federer je pokazao put. Ne smiješ biti preagresivan, ne smiješ se braniti. Naravno, želim tu pobjedu. Imam svoje oružje. Neću se upuštati u duge izmjene. Pokušat ću biti agresivan, takvim načinom igre ga jedino možeš ugroziti." - kazao je Ljubo, a prenose njegove službene stranice.
Ivan, koji se Nadalom ima omjer 1:2, odnosno pobjedu prošle sezone u Dohi te dva poraza u Miamiju i finalu Mastersa u Madridu. U zadnjem susretu poražen je u tie breaku petog seta. Kako je izgledao njihov posljednji susret pogledajte ovdje.
"Tada je igrao doma, to je jedan od razloga zašto je pobijedio. Gledatelji su ga vratili u život, a zatim je u četvrtom i petom setu odigrao fantastično. Ovo će biti nešto drugo, nikad se nismo sastali na zemlji. Jedno je sigurno, imam šansu, a ako iskoristim prilike mogao bih biti opasan suparnik Nadalu. Ipak sam u polufinalu s nekim razlogom." - dodao je Ljubičić.
Ivan je ponovio kako Nadalov niz od 58 pobjeda na zemlji, jednom mora stati. Nada se kako bi ga upravo mogao prekinuti on.
Nadalov niz mora stati, neće trajati vječno. Nadam se da će to biti sada." - zaključio je Ljubičić.
U 13 sati na glavni teren pariškog Grand Slama izlaze David Nalbandian i Roger Federer, a nakon njih Ljubičić i Nadal. Sretno!
S.H.