UEFA je na račune svih svojih članica uplatila ukupno 43,200.000 eura sredstava koje je prihodovala kroz Ligu prvaka. HNS-u, tj Udruzi 1. HNL-a, pripalo je gotovo 190.000 eura.
Najviše su inkasirali, piše službeni UEFA-in mjesečni bilten, savezi s najviše predstavnika u Ligi prvaka. Na takve je otpalo ukupno 36 milijuna eura kolača, dok je ostatak od 7,2 milijuna potrošen na “sirotinju”.
Najviše novaca inkasirao je engleski FA (6,515.000 eura), a najmanje Wales (166.700 eura). Hrvatska se plasirala iza Cipra i Albanije, ali ispred Srbije, Slovenije i Slovačke.
Kriterij raspodjele bili su najprije sudioništvo u Ligi prvaka pa potom i nacionalni klupski koeficijent.
Do 31. prosinca HNS je dužan alocirati novac na račun Udruge 1. HNL-a, nakon čega Udruga raspoređuje iznose na klubove. UEFA u ugovoru inzistira da se novac uloži u škole nogometa, ali samo u klubove koji su ishodili nacionalne licence.
Najviše primili (iznosi u eurima)
1.Engleska 6,515.000
2.Italija 6,465.000
3.Njemačka 4,056.000
4.Španjolska 3,861.000
5.Francuska 3,409.000
6.Nizozemska 2,670.000
Najmanje primili
1.Wales
2.San Marino
3.Svjeverna Irska
4.Luksemburg
5.Lihtenštajn
6.Farski Otoci (svi po 166,700)
Totalsport