BELGIJANKA Henin-Hardenne prva je finalistkinja ovogodišnjeg Wimbledona. U belgijskom polufinalu je bila bolja od Kim Clijsters sa 2:0 u setovima (6:4, 7:6).
Mirisalo je na tri seta, no Justine Henin-Hardenne ipak je okončala posao u dva. Bilo je tijesno kao i obično kada igraju Valonka (Henin) i Flamanka (Clijstes) no prognoze koje govorile u prilog laganoj prednosti Henin su se obistinile: manje nervozna više agresivna i hladnokrvna u egzekuciji.
Henin još nije izgubila set u turniru i to će biti njeno drugo finale u Wimbledonu (prvo je izgubila 2001. protiv V. Williams) Henin-Hardenne je nanizala 17 uzastopnih pobjeda: Paris, Eastborne i Wimbledon.
U subotu će imati priliku zaokružiti ciklus pobjeda na svim Grand Slam turnirima. Osvojila je Australian Open, French Open, US Open preostao je još Wimbledon.
"Bilo je teško kao i obično u mečevima sa Kim, igrala sam agresivnije i bolje na važnim poenima. Sviđaju mi se ovakve siutacije posebno u tie-breaku. No još mogu podići igru i nadam se da će to biti u finalu." - rekla je Justine odmah nakon meča.